ANNOUONCEMENTS

> 2017 Hall of Fame Induction
Saturday 19th August Hyde School Bath, ME beginning at 4pm

2017 Inductees and Award Winners are in!! For More information follow the link below.

Saturday, February 7, 1998

HIGH SCHOOL: STATE MEET 1998 CHAMPIONSHIP RESULTS

WeightClsChampion2nd3rd4th
103ATravis Marquis
Gardiner (1:57)
Jacob Tabor
Noble
Corey Brown
Mt. Ararat (0:52)
Walter Burney
Westbrook
BDan Whelan
Marshwood (8-4)
Justin Gerthe
Wells
Travis Hardison
Ellsworth (11-7)
Austin Taylor
Camden
CMark McDonald
Monmouth (12-11)
Josh Carrier
Penobscot
Ross Palmer
Dexter (12-4)
Jason Gray
Wiscasset
112AKevin Gray
Noble (19-2)
Nate Smith
Sanford
Nate Cotmoir
Gardiner (Forfeit)
Carl Swihart
Mt Blue
BDaryl Buttrick
Marshwood (8-6)
Joey Lebrecque
Mtn Valley
Davis Deschaine
Fort Kent (11-10)
Alex Stuart
Fryeburg 
CDerek Shorey
Foxcroft (14-3)
Dustin Shorey
Penobscot 
Percy Butler
Dirigo (2:01)
Mike Poole
Calais
119ABill Cross
Noble (19-5)
Aaron Dube
Massabesic
Jake Cotnoir
Gardiner (12-4)
Jeremy Mahns
Cony
BTim Letourneau
Winslow (8-7)
Jake Desmarais
Marshwood
Brandon Dagan
Fryeburg (13-8)
Pat Maguire
Camden
CMatt Lindsay
Penobscot (2:59)
Chad Wong
John Bapst
Phil Mosley
Dexter (7-6)
Bryan O'Neil
Boothbay
125ABrandon Bushaw
Westbrook (5-4)
James Kieleszek
Oxford Hills
Milton Fogg
Noble (9-1)
Chris Rich
Massabesic
BMatt Kubel
Camden (4-2 OT)
Craig Gould
Marshwood
Lenny Richards
Erskine (13-8)
Travis Bourgoin
Winslow
CAdam Gudroe
Dexter (5-0)
Matt Reed
Wiscasset
Greg Boom
Monmouth (0:30)
Nick Wilson
Boothbay
130AMatt Gagnon
Massabesic (9-4)
Paul Laird
Oxford Hills
Matt Allen
Skowhegan (10-0)
Tom Beyer
Noble
BDale Harper
Wells (5-2)
Kris Welch
Mountain V.
Justin Wheeler
Marshwood 
(7-5 OT)
Ryan Garrity
Ellsworth
CDan Robinson
Dirigo (5-3)
Aaron Thompson
Dexter
Jarad Tash
Mattanawcook 
(6-1)
James Ward
Foxcroft 
135ANate Andrade
Sanford (5-3)
Jack Fitzgerald
Noble
Jeremy Aucoin
Mt. Ararat (2:18)
Chris LeClair
Massabesic
BErik Thompson
Camden (12-3)
Ivy LaBrie
Kennebunk
Ray Moody
Medomak V. (4-3)
Chris Bishop
Erskine 
CSean Cole
Dexter (5-3)
T.J. James
Wiscasset
Kevin Taylor
Calais (Forfeit)
Garrett Smith
Foxcroft 
140AMike Ollinger
Bonny Eagle (5-3)
Fran Hanley
Gardiner
Chris Boyes
Oxford Hills (0:58)
Derrick Hanson
Sanford
BBrian Prescott
Camden (Inj. Def)
Josh Shook
Kennebunk
Jeff Roux
Winslow (7-0)
Nick Jackson
Belfast
CKen Welch
Dexter (4-1)
Tom Spiller
Traip 
Cory McDonald
Mattanawcook (Forfeit)
Dave Buchanan
Foxcroft 
145ACurt Brunner
Noble (11-3)
Nick Racioppi
Oxford Hills
Jamie Shanahan
Caribou (1:16)
Jeremy Mead
Massabesic
BSeth Leighton
Camden (11-5)
Sal Mazza
Mtn Valley
Gary Gale
Belfast (9-4)
Greg Skafides
Marshwood
CBo Kennedy
Foxcroft Acad. (3:52)
Shawn Burton
Traip 
Joey Turner
Dexter (7-4)
Jason Wing
Dirigo
152AIsaac Clark
Sanford (7-5)
Ken Hall
Massabesic
Jamie Harrison
Windham (3-1)
Casey Merry
Skowhegan
BLucas McKittrick
Camden (10-8)
Ryan Giambattista
Mtn Valley
Rick Weiss
Kennebunk (12-0)
Mike Gale
Belfast
CC.J. Ewer
Foxcroft  (16-2)
Nate Gurney
Dirigo
Mike Lorrian
Boothbay (1:17)
Jason Pyska
Monmouth
160AKyle Purrington
Bonny Eagle (:56)
Rob Payeur
Sanford
Luke Brochu
Massabesic (15-9)
Jeff Cobbett
Oxford Hills 
BDustin Buttrick
Marshwood (3-2)
Sean Terry
Wells
Thomas Hardy
Camden (2:20)
Nate Gray
Kennebunk
CAdam Paige
Dexter (3:50)
Nick Turnbull
Dirigo
Greg Savage
Penobscot (2:54)
Jake Kennedy
Foxcroft 
171AChris Varian
Morse (7-0)
Mike Townsend
Mt. Ararat
Owen Brochu
Massabesic (4:22)
Travis Donald
Mt Blue
BTom Whelan
Marshwood (5-3)
Tim Ryan
Camden
Jesse Peterson
Mtn Valley (11-2)
D.J. Averil
Oak Hill
CLucas Talbot
Foxcroft  (4:36)
Brian Glover
Dirigo
Justin Cardelli
Dexter (14-4)
Josh Sutherland
Mattanawcook
189AAndy Kalman
Sanford (1:15
Jim McClendon
Oxford Hills
Jarad McLaughlin
S. Portland (5-1)
Adam Whitmore
Skowhegan
BTim Boetsch
Camden (6-2)
Isaac Ball
Mt View
Cory Roi
Bucksport (2-0 OT)
Scott McKenny
Marshwood
CDave Stenzil
Penobscot (2:59)
Jonathan Wilber
Dexter
Miah Coffin
Mattanawcook (2:48)
Mark Ward
Wiscasset
215AEd Hernandez
Massabesic (8-5)
Jim Morrill
Mt. Ararat
Buzz Johnson
Morse (8-3)
Charlie Baker
Noble
BScott Holton
Marshwood (1:19)
Dan Marriner
Belfast
Joe Franklin
Lake Region (1:57)
Ben Bryant
Mt. View
CJosh Higgins
Foxcroft  (1:20)
Eric Shaw
Dexter
Dan Albert
Mattanawcook (2:24)
Tom Robinson
Dirigo
275AJason ChapmanBonny Eagle (6-2)Jon Tibbetts
Massabesic
Adam Hill
Sanford (2:50)
Jake Hanoian
Cony
BAndy Wright
Marshwood (1:50)
Dan Ormsby
Bucksport
Erik Pendleton
Camden (4-2)
Keith Twombley
Kennebuck
CMerle Lufkin
Dirigo (1:23)
Mark Sleeper
Wiscasset
John Bryer
Dexter (2:01)
Scott Elkin
Hyde 

1998 Team Results
ClassABC
ChampionMassabesicCamdenDexter
2ndNobleMarshwoodFoxcroft